Како је настао Језиколовац ?
Од идеје до реализације!
Када студирате српски језик и књижевност, некако се природно намеће мисао о томе да по завршетку школовања радите као професор у школи. Мени се та мисао, признајем, није допадала, али чак и при крају студија у мојој глави некако није било јасне представе о томе који други посао би могао да дође у обзир.
А онда је 2012. године РТС расписао Јавни позив „Тражимо 100 младих стручњака за 21. век” и међу многобројним занимањима нашло се још једно: лектор. Можда би то могао да буде мој будући посао? Па хајде да пробам. Након што је на конкурс пристигло 17.000 пријава, кренула су прва тестирања. Први, други, трећи круг… и стиже обавештење: улазим у најужи избор у категорији лектора (седам изабраних кандидата), и то као најмлађи кандидат, тада још увек апсолвент. Прича се покреће. По завршетку основних студија на Филолошком факултету Универзитета у Београду (студијска група 01) започињем сарадњу с неколико издавачких кућа, уписујем (а потом и завршавам) мастер студије и лекторисане књиге се нижу…
Осам година касније, после више од 60 лекторисаних књига, у мени се развија мисао о томе да направим свој мали језички кутак и оживим идеју о лову на језичке грешке. Настаје идеја о Језиколовцу. О једној љупкој девојчици у црвеном, с луком и стрелом (оловком), која лови грешке у шуми (не)знања.
О, па сада већ све знате! Ваш Језиколовац је заправо женска особа (и не брините, ако мене питате, и даље сам Језиколовац, а не Језиколовкиња).
УСКОРО ДЕТАЉНИЈЕ…
Да, баш ова девојчица јеваш Језиколовац!
Процес настајања
Како је једна дивна Милена оживела Језиколовца
Ваш Језиколовац не би био овако сладак да није ангажовао професионалца. Зато је у целу причу своје креативне прсте умешала илустраторка Милена Стојичић (@milenaillustrates) и оживела идеју!